چرا به وب سایت نیاز داریم؟

چرا به وب سایت نیاز داریم؟

قبل از انکه به دلایل نیاز داشتن به یک وبسایت بپردازیم، بهتر است با این سوال شروع کنیم «وبسایت چیست؟» تا درک بهتری از اهمیت داشتن وبسایت داشته باشیم.

 

وبسایت چیست؟

وب سایت اصطلاحا به مکانی در اینترنت گفته می شود، که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جا داده است. به بیان دیگر به مجموعه ای از صفحات در اینترنت که متعلق به مکان خاصی هستند، اصطلاحا وب سایت گفته می شود.

از طریق وب سایت ها ما می توانیم درآمد کسب کنیم و یا می توانیم علم و دانش خودمون رو با تمام مردم جهان به اشتراک بگذاریم.

حال که تا حدودی با تعریف وبسایت اشنا شدهایم، میتوانیم به دلایل نیاز و فواید داشتن وبسایت بپردازیم.

 

چرا به وبسایت نیاز داریم؟

امروزه تمامی کسب وکارها وبسایت اختصاصی خود را دارند که برای معرفی، توسعه کسبوکار و دارامد زایی از وبسایت استفاده میکنند.

بسیاری از کسب وکارهای کوچک با بیان آنکه وبسایت توجیه اقتصادی ندارد و شبکه های مجازی برای تبلیغات و دیده شدن رضایت بخش است، برداشت میکنند، نیاز به وبسایت نخواهند داشت.

اما همیشه ما با محدودیت هایی در تولید محتوا، رعایت چارچوب،  و ساختار در شبکه های اجتماعی مواجه هستیم.

همچنین شبکه­ های اجتماعی ممکن است، برای همیشه در دسترس نباشند، در صورتی که با داشتن یک وبسایت اختصاصی پیوسته حضور آنلاین خواهیم داشت.

 

فواید داشتن وبسایت

 

حضور در هر لحظه و مکان

وبسایت اختصاصی شما در ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته بدون هیچ محدودیتی اماده ارائه خدمات و محصولات شما به مشتری است. در عصر امروز که سرانه استفاده اینترنت به شدت بالا و قابل تأمل می باشد، ما می توانیم با ارئه خدمات به صورت تمام وقت از این موقعیت بهترین استفاده را بکنیم.

با داشتن وبسایت، شما فروشگاه و شرکت خود را به نماشگاهی بین المللی برای ارائه و توضیح خدمات خود، برای کاربر در دسترس دارید.

 

بازاریابی کم هزینه

معمولا تمامی کسب و کار ها باید هزینه های سنگینی برای بازاریابی، معرفی محصول و خدمات خود در بازار بپردازند،ولی شما با داشتن سئو قوی می توانید، به صورت کاملا رایگان در صدر صفحه موتورهای جستو جو (google,yahoo,bing…) باشید و از این بازاریابی موثر لذت ببرید.

 

توسعه کسب و کار

 

شما با داشتن یک وبسایت اختصاصی به راحتی میتوانید، با سرشکن کردن هزینه های فیزیکی از قبیل ساختمان،برق،اب،گاز و زیر ساخت، کسب وکار خود را در وبسایت توسعه دهید.

وب سایت فروشگاه اختصاصی شما می باشد، در نتیجه با توسعه فروشگاه به راحتی می توانید وارد برند سازی بشوید و برندینگ خود را طبق استراتژی از پیش تعیین شده در راستای اهداف کسب و کار خود به پیش ببرید.

چرا به وب سایت نیاز داریم؟

 

 

پشتیبانی قوی

با داشتن وبسایت به صورت کامل پشتیبانی آنلاین فروشگاه و خدماتی را که ارائه میدهید را دارا می باشید، که این امر به توسعه و حضور غیر فیزیکی مشتریان کمک می کند. یادتان باشد، در این بازار کسی پیروز می شود، که در کنار ارائه با کیفیت محصول و خدمات، بهترین پشتیبانی را برای مشتریان داشته باشد.

 

تبلیغات هدفمند

در وبسایت تبلیغات بسیار موثر و هدفمندتر پیش میروند، به صورتی که شما برای به روزرسانی محصول و خدمات خود دیگر  نیاز به صرف هزینه سنگین برای تعویض بیلبورد شهری و بروشورهای تبلیغاتی ندارید.

شما می توانید با کمک گرفتن از سئو (SEO) و موتور های جستجو تمامی اهدافی را که برای تبلیغات فیزیکی همچون بیلبورد و بروشور در نظر داشته اید، به صورت بهتر و موثرتر در وبسایت خود داشته باشید.

چرا به وبسایت نیاز داریم؟

 

به روز رسانی سریع و اسان

فرض کنید که شما یک کسب و کار کوچک دارید و قصد تغییراتی در ظاهر و یا زیرمجموعه های خود دارید. قاعدتا انجام این کار هم هزینه بر است وهم زمان زیادی را از شما خواهد گرفت.

اما با داشتن یک وبسایت شما به راحتی هرچه تمام می توانید هر تغییری در ظاهر کسب و کار خود و یا شیوه ی نمایش آن به مشتری را در کمترین زمان و هزینه بدهید.

عوض کردن ویترین یک مغازه برای صاحب آن مغازه هزینه ی زیادی دارد و به طبع بازدهی هم خواهد داشت، اما وقتی کسب و کارتان را در یک وبسایت به نمایش می گذارید، می توانید هر روزی که خواستید بدون هیچ هزینه ای ویترین کسب و کارتان را که همان قالب وبسایت شماست، تغییر دهید.

در ضمن بسیاری از تغییرات فیزیکی در شکل کسب و کارتان غیر ممکن است اما وقتی که شما یک وبسایت دارید هیچ چیز غیرممکنی وجود ندارد.

نویسنده: فرجاد منصوری
تاریخ انتشار: نوامبر 22, 2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *