آموزش مدیریت بلاگ در وردپرس کوک

آموزش مدیریت بلاگ در وردپرس کوک

سلام آروین هستم از گروه توسعه دهندگان داتامیس، امروز می خوایم در رابطه با بخش بلاگ بسته های کوک صحبت کنیم. با استفاده از این آموزش به معرفی بخش بلاگ در وردپرس (کوک) می‌پردازیم که به عنوان دومین منوی پر کاربرد در پیشخوان وردپرس قابل مشاهده است. (البته ممکنه است که در بسته های مختلف ارائه شده توسط ما در قسمت های پایین تری قرار گرفته باشد.)

آموزش مدیریت بلاگ در وردپرس کوک

قبل از اینکه شروه به ارسال نوشته در وردپرس بکنید ابتدا به معرفی ابزارهایی که در بخش نوشته‌های برای مدیریت آنها وجود دارد می پردازیم. اگر به صفحه نوشته‌ها در وردپرس مراجعه کنید مشابه تصویر زیر میبینید که لیستی از آخرین نوشته‌ها برای شما نمایش داده خواهند شد.

داشبورد – انتخاب بخش بلاگ

در صفحه نوشته ها میتونید کارهایی مثل ویرایش، ویرایش سریع، حذف نوشته، نمایش نوشته، مشاهده دسته‌بندی و برچسب، مشاهده نویسنده نوشته، دیدگاه‌های هر نوشته و… را مشاهده و مدیریت کنید. و با کلیک روی هر بخش در نهایت به صفحه مورد نظر هدایت شوید. اما لازمه به بخشی که در این صفحه قرار داره اشاره‌ای داشته باشم که برای خیلی از کاربران مبتدی سوال بوده که اطلاعات نوشته‌ها در این صفحه بر چه اساس و معیاری نشان داده میشود. به عنوان مثال در بیشتر مواقع تنها کاربری که به پیشخوان وردپرس دسترسی داره خود ما هستیم، پس احتیاجی به اینکه نوشته‌های افزوده شده در وردپرس توسط کدام نویسنده در سایت تهیه شده است نداریم، پس لازمه تا ستون نویسنده را مخفی کنید تا برای شما نمایش داده نشود.

 

بخش بلاگ – انتخاب تنظیمات صفحه

برای مخفی کردن اطلاعات نمایش داده شده در هر صفحه از وردپرس دکمه‌ای در بالا و در سمت چپ با عنوان تنظیمات صفحه قرار دارد که با کلیک روی این دکمه میتوان بخش‌هایی که لازم نیست را مخفی کرد. برای این منظور دکمه تنظیمات صفحه را انتخاب کنید تا پنجره‌ای مثل تصویر بالا باز شود. حالا برای مخفی کردن هر اطلاعاتی از این صفحه کافیه تیک گزینه مورد نظر رو بردارید. هر زمان هم نیاز داشتید مجددا این اطلاعات نمایش داده شوند کافیه از همین قسمت تیک گزینه‌های غیرفعال شده را فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *