آموزش ارسال پست در بخش بلاگ بسته های کوک و سیستم مدیریت محتوا وردپرس

آموزش ارسال پست در بخش بلاگ بسته های کوک و سیستم مدیریت محتوا وردپرس

سلام آروین هستم از گروه توسعه دهندگان داتامیس، امروز می خوایم در رابطه با ارسال پست در بخش بلاگ بسته های کوک صحبت کنیم. با استفاده از این آموزش به معرفی بخش بلاگ در وردپرس (کوک) می‌پردازیم که به عنوان دومین منوی پر کاربرد در پیشخوان وردپرس قابل مشاهده است. (البته ممکنه است که در بسته های مختلف ارائه شده توسط ما در قسمت های پایین تری قرار گرفته باشد.)

آموزش پست گذاشتن در وردپرس

حالا برای افزودن نوشته در وردپرس و پست گذاشتن ابتدا از پیشخوان وردپرس به مسیر همه‌ی بلاگ> افزودن پست بلاگ مراجعه کنید یا اینکه روی دکمه افزودن پست بلاگ که در صفحه همه‌ی بلاگ در وردپرس قرار دارد کلیک کنید تا مشابه تصویر زیر به صفحه افزودن نوشته در وردپرس هدایت شوید.

افزودن پست بلاگ

عنوان نوشته

این فیلد مربوط به نام نوشته و عنوان انتخابی برای نوشته شماست. سعی کنید عنوان انتخابی بیشتر از حد معمول طولانی نباشد و خیلی کوتاه هم نباشه که نتیجه بهتری در موتورهای جستجو بدست بیارید. همچنین عنوان انتخابی باید کاملا مرتبط با نوشته شما بوده و شامل کلمات کلیدی نوشته باشد.

باکس ویرایشگر

در باکس ویرایشگر وردپرس هم میتونید شروه به نوشتن کرده و محتوای خود را بعد از تکمیل شدن منتشر کنید.

عنوان نوشته: این فیلد مربوط به نام نوشته و عنوان انتخابی برای نوشته شماست. سعی کنید عنوان انتخابی بیشتر از حد معمول طولانی نباشد و خیلی کوتاه هم نباشه که نتیجه بهتری در موتورهای جستجو بدست بیارید. همچنین عنوان انتخابی باید کاملا مرتبط با نوشته شما بوده و شامل کلمات کلیدی نوشته باشد. برای اینکه بدونید از کلمات کلیدی به صورت درست استفاده کنید مقاله بررسی فاکتورهای سئو گوگل در بهینه سازی سایت را حتما دنبال کنید.

در باکس ویرایشگر وردپرس هم میتونید شروه به نوشتن کرده و محتوای خود را بعد از تکمیل شدن منتشر کنید.

جعبه ابزار ویرایشگر وردپرس: در زیر عنوان باکس ویرایشگر نوشته وجود داره که شامل دکمه‌هایی برای مدیریت محتوای انتشاری در وردپرس است. هر کدام از این ابزار و دکمه‌های ویرایشگر برای کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهمترین اونها دکمه افزودن پرونده چند‌رسانه‌ای است که با کلیک روی اون میتونید هر نوع فایل با پسوند مجاز را در وردپرس آپلود و در نوشته قرار دهید. و در زیر این گزینه هم آیکون‌های مربوط به مدیریت محتوای متن قرار دارند که برای کارهایی مثل تغییر Heading نوشته‌ها، تغییر رنگ، چیدمان نوشته، بولد کردن و ایتالیک کردن متن، افزودن لینک به متن و… مورد استفاده قرار میگیرند. بسته به قالب یا افزونه‌های نصب شده این دکمه‌ها میتونن بیشتر شده و شامل موارد دیگه‌ای هم باشند. در سمت چپ ابزار ویرایشگر هم دو عنوان به نامهای دیداری و متن مشاهده میکنید که با کلیک روی هر یک از اونها میتونید به ویرایشگر متنی و ساده وردپرس دسترسی داشته باشید و یا اینکه در همین ویرایشگر دیداری وردپرس باقی بمونید. ویرایشگر متن وردپرس این اجازه را به شما خواهد داد که با استفاده از اون بتونید اقدام به قرار دادن کدهای برنامه نویسی در محتوای نوشته کنید.


انتشار نوشته در وردپرس

بعد از اینکه با استفاده از ویرایشگر متن نوشته خود را تکمیل کردید برای انتشار نوشته باید از باکش انتشار استفاده کنید. این باکس در حالت پیشفرض در ستون سمت چپ قرار دارد که مشابه تصویر زیر قابل مشاهده است.

تنظیمات انتشار پست در بلاگ

مشابه تصویر میتونید قبل از هر کاری روی دکمه ذخیره پیش‌نویس کلیک کنید تا نوشته با آخرین تغییراتی که روی اون اعمال شده ذخیره بشه، البته قابلیت پیش نویس خودکار در وردپرس هم وجود داره که در بازه زمانی مشخصی خودکار نوشته‌ها را ذخیره میکنه. با کلیک روی دکمه پیش‌نمایش نوشته هم میتونید نوشته را در حالتی که هنوز برای همه قابل مشاهده و در دسترس نیست مشاهده کنید.

با استفاده از بخش وضعیت نوع نوشته را در حالت منتشر شده، پیش‌نویس، برای بازبینی و… مشخص کنید تا در هر حالتی که قصد دارید و بنا به اون حالت نوشته شما قرار بگیره. این گزینه برای تغییر حالت نوشته کاربرد دارد. مثلا اگر نوشته منتشر شده با انتخاب برای بازبینی میتوان آن را از سوی سایت برداشته و با بررسی و رفع اشکالات مجددا به حالت منتشر شده تبدیل کنید تا در سایت نمایش داده شود.

با استفاده از بخش نمایانی هم میتوانید نوشته را در حالت عمومی و یا خصوصی منتشر کنید. اگر نوشته در حالت عمومی باشه کلیه کاربرانی که در سایت هستند قادر به مشاهده نوشته هستند اما وقتی نوشته در حالت خصوصی قرار گرفته باشد میتوان در حالت رمزدار و یا خصوصی قرار بدین تا در حالت خصوصی فقط خود شما قادر به مشاهده اون باشید و در حالت رمزدار هم یک رمز برای نوشته مشخص کنید تا وقتی کاربری به صفحه نوشته رفت ازش رمز نوشته رو بخواهد و بعد از اینکه رمز نوشته را به درستی وارد کرد بتونه تا محتوای نوشته را مشاهده کنه.

اگر نوشته را روی رمزدار قرار دادید بعد از تعیین رمز کافیه تا روی دکمه قبول کلیک کنید و در نهایت با کلیک روی دکمه انتشار یا به‌روزرسانی تغییرات جدید را روی نوشته اعمال کنید. با استفاده از بخش انتشار فوری هم میتونید تا زمان انتشار نوشته را تغییر دهید.

نویسنده: آروین لری پور
تاریخ انتشار: آوریل 4, 2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *